FİZİKSEL YAPI

Özel LSV Eğitim Kurumları’nda çok çeşitli ve son teknolojiyle donatılmış kullanım alanları, öğrencilerin her türlü eğitim ve öğretim gereksinimlerini akademik, sosyal, bilişsel konulardaki ihtiyaçlarını karşılayacak biçimde düzenlenmiştir.

- Çevreye duyarlı, merkezi kontrollü ince işlemciler (thin client), dokunmatik LED ekranlı akıllı tahta teknolojisinin kullanıldığı tam donanımlı sınıflar,
- 24 Saat Kesintisiz İnternet Bağlantısı,
- Fen (Kimya, Fizik ve Biyoloji) Laboratuvarları,
- Bilgisayar ve 3D Laboratuvarları,
- Açık Raf Sistemli Kütüphaneler,
- Araştırma Odaları,
​​​​​​​- Görsel Sanatlar ve Seramik Atölyeleri,
​​​​​​​- Sahne Sanatları Odaları,
​​​​​​​- Matematik Odası, Satranç Odası gibi aktivite odaları,
​​​​​​​- Yemek Salonu,
​​​​​​​- Müzik sınıfı,
​​​​​​​- 5-12. sınıflarda Öğretmen Derslikleri,
​​​​​​​- 200 kişilik toplantı salonu,
​​​​​​​- 17.000 m²lik Alana Yayılmış Açık Sahaları,
​​​​​​​- 25.000 m²lik Alana Yayılmış Eğitim ve Öğretim Binası
​​​​​​​

Özel LSV Eğitim Kurumları’nın tüm birimlerindeki dersliklerde, araştırma odaları, kütüphaneler, teknoloji ve fen laboratuvarları, bölüm ve yönetim odalarında iletişim ağlarına hızla erişilebilen kablolu ve kablosuz ağ bağlantıları ile çağdaş bir eğitim ve öğretim ortamı sunulur.

Yapılan her türlü öğrenci merkezli etkinlik; LED ekranlı dokunmatik akıllı tahta, projeksiyon cihazı, yazıcılar ve tarayıcılar ile desteklenir. Öğretmenler dersliklerinde; görsel, işitsel ve dokunsal olanakları olan akıllı tahta teknolojisi ile öğrencilere etkileşimli ve farklı öğrenme yöntemlerini sunarlar.

3D laboratuvarında tüm derslere yönelik üç boyutlu eğitim materyalleri kullanılır. Bilgisayar ve 3D laboratuvarları nitelikli eğitimin gerektirdiği teknolojik yeniliklere göre sürekli geliştirilir.

Öğrencilerin internet üzerinden girmesi sakıncalı siteler özel filtreleme programları ile engellenir. Kurum içi ağ güvenliği; güvenlik duvarı (firewall), kurumsal antivirüs koruması, web filtreleme (internet kontrol ve sınırlandırma) gibi güvenlik/kontrol yazılımları ve cihazları ile sağlanır.